Železniční provoz v Praze je částečně obnovený. Požár v Malé Chuchli způsobil přepětí napájení

Vlakovou dopravu v hlavním městě kolem nedělního poledne zkomplikoval požár měnírny v Malé Chuchli, který způsobil výpadek napájení na pražském hlavním nádraží. Provoz na hlavním nádraží se podařilo částečně obnovit kolem 13.00 a na frekventované trati z Prahy na Beroun zhruba o dvě hodiny později. Podle informací na webu Českých drah by se měla vlaková doprava mezi hlavním městem a Dobřichovicemi postupně stabilizovat.

Praha (Aktualizováno: 19:19 16. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, hlavní nádraží | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Prověšení trakčního vedení ochromilo provoz na hlavním nádraží krátce po poledni. Podle mluvčího Správy železnic (SŽ) Marka Illiáše závadu způsobilo přepětí vyvolané požárem měnírny.

U Tišnova vykolejila část rychlíku se 150 cestujícími. Nikomu se nic nestalo, vlaky kvůli nehodě neprojedou

Číst článek

Problémy způsobené výpadkem proudu se dotkly desítek spojů, které na hlavním nádraží začínají nebo končí. Dopravci směřovali vlaky na jiná nádraží v hlavním městě. Od 13.00 byl provoz na nádraží částečně obnoven.

Kolem 15.00 se rozjely i vlaky mezi Smíchovem a Dobřichovicemi, které zastavil požár měnírny v Paroplavební ulici v Praze 5. „V souvislosti s požárem došlo k výpadku energie na železniční trati, informovali na twitteru pražští hasiči. Po dobu výluky cestující vozila mezi Smíchovem a Dobřichovicemi náhradní autobusová doprava.

Provoz v úseku Praha hl.n. - Praha-Smíchov - Dobřichovice je velmi omezen, varují ČD na webu. Postupně se ale podle nich bude provoz stabilizovat. Ukončení omezení nyní ČD počítají kolem nedělních 19.30.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme