Praha hasí dopravní kolaps na Žižkově. Chce urychlit opravu Husitské ulice

Pražský magistrát chce urychlit opravy Husitské ulice na Žižkově, které způsobily v pondělí i v úterý dopravní kolaps. Bude jednat s příslušnými firmami, které stavbu provádějí. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD. Dopravní podnik (DPP) navíc upraví umístění zastávek MHD a Praha 3 domluví s jedním z hotelů uvolnění jízdního pruhu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce v Husitské ulici

Rekonstrukce v Husitské ulici | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Oprava 670 metrů dlouhého úseku Husitské má podle původního plánu trvat do konce letošního listopadu. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, v první z nich stavbaři pracují mezi křižovatkami s Trocnovskou ulicí a Orebitskou ulicí. Do opravovaného úseku mohou pouze chodci.

„Měli jsme několik jednání s dodavateli a zkusíme prolnout etapizaci oprav tak, aby se práce zkrátily,“ sdělil Dolínek. Zákaz vjezdu automobilů do Seifertovy ulice město nechystá. „Je třeba dopravu poskládat,“ dodal.

My jsme udělali maximum, říká o dopravním kolapsu na Žižkově náměstek primátorky Dolínek

Číst článek

Ze Seifertovy ulice již byla odtažena zaparkovaná auta, jejichž řidiči nerespektovali zákaz zastavení. Důvodem je, aby řidiči nemuseli jezdit po tramvajových kolejích. Problém ale nastal před jedním z hotelů, který je nyní rekonstruován a majitel má dovolen zábor části komunikace. Na silnici má mimo jiné kontejner na suť.

„S hotelem permanentně komunikujeme a vypadá to, že bychom mohli najít řešení, aby nebyl blokován jízdní pruh,“ uvedla místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská z ODS.

Dohled posílí také městská policie. DPP zároveň vytvoří model, jak v ulici rozmístit zastávky autobusů a tramvají, které nejsou na stejném místě a vzájemně si blokují průjezd. Město začne rovněž řešit plánovanou rekonstrukci Vinohradské ulice, jejíž případné uzavření by mohlo situaci na Žižkově ještě více zkomplikovat. Podle Dolínka by mohlo dojít například k úpravě harmonogramu jednotlivých etap opravy Vinohradské.

Součástí rekonstrukce Husitské je oprava povrchů silnice, parkovacích pruhů a chodníků. Rekonstruováno bude odvodnění, mobiliář a zeleň. Předpokládané náklady na úpravy Husitské ulice jsou 70 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme