Tramvaje v Praze mění své trasy. Opravy kolejnic zastavily provoz mezi Lazarskou a Újezdem

Od čtvrtečního rána se zastavil provoz tramvají mezi zastávkami Lazarská a Újezd. Výluka naplánovaná kvůli opravě trati potrvá do pondělí 19. listopadu. Po dobu omezení řada tramvajových linek změní své trasy, dvě budou zrušeny a nahrazeny jinými linkami. Oprava navazuje na končící rekonstrukci trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajová doprava v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Po jiné trase než obvykle pojedou denní linky 2, 16, 18 a 23, historická 41 a noční 93, 97, 98 a 99. V provozu nebudou linky 9 a 22, na pravém břehu Vltavy je nahradí linka 39, na levém linka 32. Zřízeny budou nové zastávky Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše směrem na Čechův most a pro noční linky Malostranská v Letenské ulici u křižovatky s ulicí Klárov.

Tramvaj v Praze na Újezdě srazila člověka, doprava byla po necelé hodině obnovena

Číst článek

Začínající rekonstrukce trati je pokračováním dvou předchozích oprav, ke kterým dopravní podnik přistoupil poté, co musel být úsek mezi Lazarskou a Újezdem v polovině září na několik dní uzavřen kvůli poškození kolejnic. Ve čtvrtek končící desetidenní výluce na křižovatce Lazarské a Spálené ulice předcházelo na konci října jedenáctidenní přerušení tramvajové dopravy mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská.

Pražský dopravní podnik pro cestující v souvislosti s nynějším omezením vydal informační letáky, rozmístil dvě desítky informačních tabulí a v prvních dvou dnech budou v ulicích jeho informátoři. Přehled změn v dopravě způsobených výlukou je na webu podniku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme