OBRAZEM: sací bagr, unavení hasiči i trosky. Všichni tři zranění dělníci v Mikulandské ulici jsou cizinci

V Mikulandské ulici v centru Prahy se v úterý zřítil strop v rekonstruované budově Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Trosky zasypaly tři dělníky. Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského se jedná o cizince. Ve středu to řekl novinářům. Podle původních informací i speciálně vycvičených psů měli ale být v troskách další lidé. To se ale nepotvrdilo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči vyjeli na místo zásahu před půl jedenáctou dopoledne a prohledávání trosek ukončili před tři čtvrtě na jedenáct večer. Museli vyprostit dva dělníky, třetí podle tiskové zprávy hasičů vyprostit nepotřeboval. Dva dělníci byli středně těžce zranění, třetího museli uvést do umělého spánku. Podle mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitky Zinke jeho stav nadále vyžaduje inzenzivní péči.

I když tři speciálně vycvičení psi nezávisle na sobě označili místa, kde by se měli nalézat další zasypaní lidé, hasiči nikoho dalšího nenašli.

Na místě kromě hasičů byli také záchranáři, policisté, psycholog hasičů, báňská služba, Český červený kříž, který zajistil pro unavené hasiče občerstvení, i pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme