Většina historických vozů v Praze neprošla kontrolou. Mají nebezpečné závady nebo špatnou registraci

Pražský magistrát při kontrole tzv. pseudohistorických vozidel a Hop On Hop Off autobusů zjistil závadu u 55 vozidel z celkových 58. Na důkladnější prověrku se město zaměřilo poté, co zjistilo, že někteří provozovatelé obchází pravidla a v dokumentaci vedou vozy například jako traktory. Přísnější kontroly budou pokračovat do konce letní sezóny, informoval magistrát na svých stránkách.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhlídkový historický vůz využívaný zejména turisty před Pražským hradem

Vyhlídkový historický vůz využívaný zejména turisty před Pražským hradem | Zdroj: Profimedia

Úředníci ve spolupráci s policisty a pracovníky ministerstva dopravy zkontrolovali mezi červnem a srpnem celkem 58 vozidel, pouze tři prošly bez závad. Provoz deseti vozů byl vzhledem k nebezpečným a ohrožujícím závadám zakázán přímo na místě.

Majitelé vydávají auta v centru Prahy za traktory. Podle magistrátu tím obcházejí pravidla

Číst článek

„Kontrolami jsme chtěli zajistit bezpečnost a dodržování veškerých předpisů souvisejících s povahou podnikání, kterou autobusy a pseudohistorická vozidla provozují. Pro všechny platí stejná pravidla, která musí všichni bez výjimek dodržovat, to samé platí i pro dodržování emisních norem,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Vozy často neprošly kvůli špatnému technickému stavu či kvůli špatné registraci vozidel, což bylo hlavním důvodem, proč město k důkladnějším kontrolám sáhlo.

Někteří provozovatelé obchází pravidla a registrují své vozy např. jako zemědělské stroje (traktor, sněžná rolba), nemusí tak splňovat technickou kontrolu, zároveň by se však neměly účastnit provozu.  

Vedení Prahy se snaží provoz tzv. pseudohistorických vozů po městě zredukovat. Podle radního pro dopravu na Praze 1 Davida Skály se jedná o „turistický balast“, který je jedním z největších problémů sužujících historické centrum Prahy.

Někteří provozovatelé vozidel se snížení počtu nebrání, požadují však od města jasné podmínky pro své podnikání.

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme