Na pražském Jižním Městě unikal plyn, hasiči evakuovali asi 80 lidí

Na pražském sídlišti Jižní Město v pátek večer unikal plyn. Hasiči spolu s policisty evakuovali asi 80 lidí ze tří vchodů panelového domu v Kupeckého ulici nedaleko stanice metra Háje. Objekt bude odvětrán pomocí takzvaného nejiskřivého odsavače. Dorazily také pohotovostní služby plynařů a energetiků, informovali na twitteru pražští hasiči.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Policisté uvedli, že na místo vyslali pohotovostní motorizovanou jednotku, speciální pořádkovou jednotku i příslušníky místního oddělení Jižní Město. Lidé, kteří museli opustit své byty, mohou využít evakuační autobus dopravního podniku. Hasiči provádí měření koncentrace uniklého plynu.

„Probíhají výkopové práce, aby se plynaři dostali k místu úniku. Vymezili jsme nebezpečný perimetr,“ uvedli hasiči před půlnocí.

Minulý čtvrtek museli kvůli silnému úniku plynu na křižovatce ulic Masná a Rybná v centru Prahy hasiči a policisté evakuovat asi 500 lidí, uzavřeli několik ulic a zastavili dopravu. Plyn unikal z výkopu, kde dodavatelská firma vyměňovala potrubí. Po zhruba třech hodinách se podařilo uzavřít potrubí a plyn zastavit. Plyn unikal zřejmě kvůli prasklé součásti potrubí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme