Únik chemikálií uzavřel ulici K Barrandovu v Praze na sedm hodin

Frekventovanou ulici K Barrandovu v Praze 5 ve čtvrtek na více než sedm hodin uzavřelo vylití chemikálií, hlavně kyseliny chlorovodíková, po nehodě nákladního auta. Policisté cestu po úniku látky uzavřeli v obou směrech v délce zhruba 400 metrů, stejně jako výjezd z Pražského okruhu na Slivenec. Hasiči pak chemikálie ředili a odstraňovali z vozovky a jejich zásah skončil až před 20.00.

Praha (Aktualizováno: 21:26 31. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují v ulici K Barrandovu | Zdroj: Twitter Hasiči Praha

Nehoda se stala po poledni poblíž čerpací stanice MOL. „Během jízdy došlo k převrácení a poškození nádob s chemikáliemi, zejména kyselinou chlorovodíkovou,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Velitel zásahu proto na místo povolal hasičskou jednotku chemiků a ve spolupráci s policisty uzavřel komunikaci v obou směrech. Hasiči zasahovali v chemických oblecích, připraven byl i dekontaminační stan.

„Podle měření nebyla koncentrace látek nebezpečná ve vzdálenosti 100 metrů od místa události. Hasiči zamezili úniku látky na komunikaci a v chemických oblecích vstoupili do prostoru nákladu, kde se jim podařilo únik také zcela zastavit,“ dodal Kavka. Příčiny úniku látek zjišťují policisté.

Zásah hasičů skončil až před 20.00. „Provedli jsme závěrečný oplach komunikace. Na místo se dostavila specializovaná firma, které jsme asistovali s přečerpáním zbývající chemické látky do připravených nádob,“ sdělil mluvčí hasičů na twitteru. Provoz na ulici pak byl obnoven.

„Majitelům vozidel, kteří kyselinou chlorovodíková projeli před uzavřením komunikace, doporučujeme umýt pneumatiky a podvozek auta vodou,“ dodali hasiči na twitteru.

Kyselina chlorovodíková nebo též solná patří mezi silné žíraviny. Leptá a dráždí pokožku, dýchací orgány a sliznice. Používá se například pro odstraňování vodního kamene, k čištění potrubí a odpadů, v průmyslu či farmacii.

apa, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme