Na Kampě sjelo auto do Vltavy. Hasiči na místo vyslali potápěče, řidiče vozu vyprostili

Na pražské Kampě v pondělí večer sjelo do řeky Vltavy auto, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a záchranáři ho oživují. ČTK to řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Poté hasiči na twitteru před 23.30 oznámili, že nalezli také zmíněné auto. Nikdo další v něm nebyl.

Praha (Aktualizováno: 9:43 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po hlášení o tom, že do řeky sjel vůz, hasiči na místo vyslali dvě jednotky i potápěče. „Okamžitě jsme nasadili čluny na Vltavu,“ uvedl Kavka.

„Po několika minutách jsme našli osobu, kterou jsme vytáhli a předali zdravotnické záchranné službě. Ta musela provádět resuscitaci,“ dodal.

Třiapadesátiletého muže záchranáři resuscitovali zhruba půl hodiny. „Nakonec se podařilo funkci srdce obnovit,“ uvedli na svém twitteru s tím, že pacienta převezli do nemocnice.

Na Kampě sjelo auto do Vltavy | Zdroj: HZS hl. m. Prahy

Podle dosavadních informací byl v autě pravděpodobně jen jeden člověk, řidič vozu. Vůz se v řece hasičům podařilo najít. Následně ho z řeky vytáhli. Na místo byl povolán i jeřáb.

Policie začala zjišťovat příčinu nehody. „Policisté se nadále zabývají případem pádu vozidla do Vltavy. V současné chvíli nemůžeme vyloučit, že se jedná o sebevraždu,“ uvedli policisté v úterý ráno na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme