Podnikatel Petr Stuchlík míří do čela pražské kandidátky ANO, nahradí Patrika Nachera

Zástupci pražského hnutí ANO se v pondělí s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem shodli na tom, že v čele pražské kandidátky do podzimních komunálních voleb vymění Patrika Nachera za podnikatele Petra Stuchlíka. Nacher bude na druhém místě a třetí pozici obsadí bývalý ministr financí Ivan Pilný. Výkonný výbor bude novou kandidátku potvrzovat korespondenčně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Petr Stuchlík | Foto: Jan Handrejch | Zdroj: Fotobanka Profimedia / Právo

Nacher jako lídr vyšel z vnitrostranického referenda, respektuje však to, že podle stanov hnutí je výměna možná.

„Stejně tak, jako jsem byl implementován před čtyřmi lety já, tak může dojít i k těmto změnám. Mám pocit, že když to bude trio Stuchlík, Nacher, Pilný, tak je to celkem silné trio,“ uvedl.

Nacher: Krnáčová zůstane primátorkou až do voleb. Nevidím jediný důvod, aby se to změnilo

Číst článek

Dodal, že každý z trojice je jinak zaměřený a je pestrá i věkově. Své dva kolegy v čele kandidátky považuje za silné manažery. „Přijde mi, že máme tímhle způsobem šanci obhájit vítězství,“ doplnil.

V pondělí měl původně k otázce pražské kandidátky zasedat celorepublikový výkonný výbor, nakonec se však nesešel. Podle dostupných informací kvůli tomu, že se řada jeho členů vydala na dovolenou.

Výsledek schůzky tak bude vedení hnutí schvalovat per rollam, tj. na dálku. Mají na to tři dny, poté se nová kandidátka podle Nachera zveřejní.

Změny jako v roce 2014

Pražskou ODS povede do komunálních voleb exprimátor Bohuslav Svoboda

Číst článek

Stuchlík minulý týden uvedl, že bude rád, když bude moci svými manažerskými a životními zkušenostmi přispět k rozvoji metropole. Praha podle něj potřebuje do čela zkušeného manažera.

Podnikatel založil a vybudoval společnost Fincentrum, která se zabývá finančním poradenstvím. Firma loni zvýšila tržby v Česku meziročně o desetinu na 1,21 miliardy korun.

Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo hnutí ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová.

Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme