OBRAZEM: Statisíce lidí se znovu sešly v Praze na Letné. Podívejte se, jak demonstrace probíhala

V sobotu 16. listopadu se po pěti měsících na Letenské pláni znovu uskutečnila demonstrace zorganizovaná hnutím Milion chvilek. Podle prvních odhadů od policie a pořadatelů se na ní sešlo 250 tisíc lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sobotní demonstrace navázala na zatím poslední velký protest spolku za odstoupení premiéra Babiše (ANO) a nezávislou justici, který se konal na stejném místě letos v červnu. Podle telekomunikační společnosti T-Mobile se před pěti měsíci sešlo na Letné přes 280 tisíc lidí. Jednalo se tehdy o největší demonstraci v Česku od listopadu 1989. 

Politické reakce na Letnou: Zeman označil Milion chvilek za nedemokratický, opozice demonstrovala

Číst článek

Hlavní tvář hnutí Mikuláš Minář vyzval během svého sobotního vystoupení premiéra Andreje Babiše (ANO) k vyřešení jeho střetu zájmů nebo případnému podání demise. Demonstranti požadují i odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO).

Minář zároveň apeloval na demonstrující, aby se více zapojili do věcí veřejných, i na opoziční politiky, aby přišli s vizí, jak vyřešit problémy země. Zmínil také základní požadavky hnutí.

Na protestu vystoupili například biskup Václav Malý, signatářka Charty 77 Dana Němcová, Jana Filipová, která Babiše žalovala kvůli výroku o demonstrantech, i mnoho známých tváří české kulturní scény. Podle odhadů Policie ČR se na Letenské pláni sešlo přes 250 tisíc účastníků, organizátoři demonstrace účast odadovali až na 300 tisíc.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme