Pražští radní změnili dozorčí radu Pražských služeb, odvolali sedm členů

Pražští radní na svém pondělním zasedání změnili složení dozorčí rady městské společnosti Pražské služby (PSAS). Z dozorčí rady bylo odvoláno sedm členů, na jejich místa bylo zvolena šestice nových. Mezi nimi například primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) nebo starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské služby (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0,©

Z dozorčí rady PSAS byli odvoláni například zastupitelka ANO Marcela Plesníková nebo bývalý člen dozorčí rady Kongresového centra Praha Radim Haluza. Odvoláni byli rovněž starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Zelení) a bývalý starosta Prahy 3 a nyní zastupitel třetí městské části Alexander Bellu (ODS). Štěpánek a Bellu ale byli následně do funkcí v dozorčí radě PSAS opět zvoleni.

Praha se stane jediným vlastníkem Pražských služeb. Drobné akcionáře vytěsní

Číst článek

Kromě Hlubučka, Vondry, Štěpánka a Bellua je nově v dozorčí radě Pražských služeb ještě právnička Lenia Vrbíková a za Piráty Kornélie Gottmannová.

Zdroj pitné vody

Radní rovněž schválili návrh valné hromadě Zdroj pitné vody Káraný. Na ní chtějí prosadit hlasování o výměně členů dozorčí rady. Z ní mají být odvoláni například bývalá radní Prahy 8 Anna Kroutil (ANO) nebo pražský zastupitel Ondřej Prokop (ANO).

PSAS na základě desetileté zakázky od magistrátu z roku 2015 zajišťují svoz a zpracování odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole. Od loňska je jediným vlastníkem firmy Praha, když město vytěsnilo drobné akcionáře pomocí tzv. squeez-outu. Zbytek svozu odpadu zajišťuje AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského a její subdodavatelé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme