Na pražském výstavišti končí po sedmi týdnech Matějská pouť. Příští rok možná bude stát jinde

Matějská pouť v Praze | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Na výstavišti u pražské Stromovky v neděli po sedmi týdnech končí letošní Matějská pouť. Brány areálu s více než 110 atrakcemi pro děti a dospělé se zavřou ve 22:00. Návštěvnost v posledních letech kolísá od 100 tisíc do 200 tisíc lidí, rekordní byla v roce 2011, kdy přišlo 215 tisíc návštěvníků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě klasických českých atrakcí jako jsou lochneska, střelnice, houpačky či řetízkové kolotoče nabízí pouť moderní atrakce z Nizozemska či Německa.

Letošní novinkou byl dům vzhůru nohama, který stojí na střeše a nábytek má na stropech. Nechybí ani pro Matějskou typické obří kolo, různé skoky z výšky, horské dráhy či simulace volného pádu.

Pouťová atrakce na Břeclavsku zranila sedm lidí. Čtyři z nich převezli záchranáři do nemocnice

Číst článek

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, díky únorovému termínu svátku svatého Matěje jde o vůbec první jarní pouť v Evropě. Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky.

Stánky a kolotoče se později posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí do míst, kde jsou dnes vysoké školy, a pak až k nynější stanici metra Hradčanská. Matějská se pak konala v různých pražských lokalitách a od roku 1963 zakotvila v areálu Výstaviště.

Příští rok by ale mohly atrakce stát na jiném místě. Areál Výstaviště totiž Praha plánuje modernizovat, první úpravy za zhruba 50 milionů korun by měly začít ještě letos.

Adam Bejšovec, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme