Pražské metro A nejezdilo mezi Náměstím Míru a Petřinami. Ve stanici Bořislavka spadl člověk do kolejiště

Ve stanici pražského metra A Bořislavka zasahovali v úterý večer hasiči, záchranáři i policisté kvůli pádu člověka do kolejiště. Provoz metra byl omezen mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny asi 45 minut. Informují o tom oficiální twitterové účty Policie ČR a pražských hasičů.

Praha (Aktualizováno: 20:03 25. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Člověka, který pod metro spadl, museli vyprostit hasiči, řekla ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Informace ke stavu zraněného zatím neměla.

Ve stanici metra Bořislavka zasahují hasiči u osoby, která je pod soupravou metra @PID Provoz je zastaven v obou směrech.

19:12 – 25. 09. 2018

7 11

„Hasiči ihned po vyzkratování napájecí troleje zahájili vyprošťování osoby, která byla zaklíněná mezi soupravou a spodní částí nástupiště. V 19.25 hodin byla osoba vyproštěna a postupně z kolejiště opatrně transportována na nástupiště a následně do sanitního vozu,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zatímco v úsecích Nemocnice Motol - Petřiny a Náměstí Míru - Depo Hostivař metro dále jezdilo, na zbytku trasy A museli cestující využít jiné prostředky MHD. ČTK to řekla mluvčí pražského Dopravního podniku Aneta Řehková.

V 19.45 hodin byl provoz metra na trase A podle Kavky obnoven v plném rozsahu.

„Podle prvotních informací k pádu osoby do kolejiště došlo nešťastnou náhodou. Muž podle všeho ztratil rovnováhu a po pádu se zaklínil mezi soupravu a nástupiště,“ uvedla na twitteru policie.

Podle prvotních informací k pádu osoby do kolejiště došlo nešťastnou náhodou. Muž podle všeho ztratil rovnováhu a po pádu se zaklínil mezi soupravu a nástupiště. V současné době probíhá jeho vyproštění. V dotčeném úseku byla zavedena povrchová doprava.

19:23 – 25. 09. 2018

1 1

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme