Stanice metra A Muzeum se o víkendu nezavře. Opravy se podařilo dokončit při minulých výlukách

Pražský dopravní podnik zrušil výluku, kterou tento víkend plánoval ve stanici metra Muzeum na lince A. Stanice se měla počtvrté uzavřít, práce se však dokončily při předchozích třech výlukách. Informovala o tom mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metro, nástupiště, cestující (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová

Důvodem výluk byly práce na dokončení celkové rekonstrukce, kvůli níž stanicí vlaky téměř rok pouze projížděly, nejprve ve směru na Depo Hostivař a poté na Nemocnici Motol.

Oprava v záruce. Eskalátor na pražském Andělu je opět v provozu

Číst článek

„Práce plánované na čtvrtou víkendovou výluku byly díky dobré koordinaci práce a podobně stihnuty v předcházejících třech víkendových výlukách,“ uvedla Řehková. Práce spočívaly například v úpravách osvětlení či obkladů.

Od letošního ledna ve stanici Muzeum na trase A vlaky kvůli rekonstrukci nezastavovaly ve směru na Nemocnici Motol, před tím stanici téměř půl roku projížděly v opačném směru. V obou směrech stanice funguje od 21. května.

Do konce víkendu nepojede metro mezi Kačerovem a Pražského povstání. Dejvickou bude jen projíždět

Číst článek

V prázdninovém provozu jsou prodlouženy intervaly metra o jednu až dvě minuty. Prázdninové změny se týkají i tramvají, v provozu nejsou tramvajové linky 4, 13 a 21. Na páteřních linkách 9, 16, 17 a 22 je ve špičkách pracovních dnů prodloužen interval ze čtyř na pět minut, kolem poledne pak z pěti na šest minut.

Pokračují práce a navazující výluka v úseku Palmovka - Bulovka. Dělníci rekonstruují také trať na Vinohradské třídě, a to od 30. června do 31. srpna. Kvůli opravám nejezdí tramvaje v úseku I. P. Pavlova - Muzeum - Želivského.

Od pondělí také kvůli dopravním komplikacím způsobeným souběhem oprav pražských silnic dopravní podnik změnil trasu linky 2. Nově nejede přes Karlovo náměstí, aby se ulevilo tamní dopravě. Namísto toho soupravy jezdí podél řeky přes Jiráskovo náměstí po trase linky 17.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme