O víkendu nepojede metro v úseku Hlavní nádraží – Vltavská. Uzavřena bude i stanice Jiřího z Poděbrad

Dopravní podnik hl. m. Prahy bude pokračovat v realizaci plánovaných investic v metru – ve výstavbě výtahů ve stanici Jiřího z Poděbrad a její modernizaci, také v rekonstrukci stropní desky nad stanicí Florenc.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výluka v metru na trase C

Výluka v metru na trase C | Foto: Klára Škodová | Zdroj: Český rozhlas

Z důvodu rekonstrukce bude od soboty 14. ledna 2023 přibližně na deset měsíců uzavřena stanice Jiřího z Poděbrad na lince A, vlaky stanicí pouze projíždějí. Současně bude uzavřen vestibul a podchody stanice.

Dojde k výměně stávajících eskalátorů za nové, moderní a energeticky úspornější. Je vyhloubena šachta pro výtahy z uliční úrovně do přestupní chodby, ale i přestupní chodba jako taková. Zhotovitelé v těchto dnech dokončují ražby šachty, která vede z konce přestupní chodby k nástupišti a blíží se prorážce do stanice. Ta proběhne ve druhé polovině února.

V oblasti stanice Jiřího z Poděbrad můžou cestující využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum.

Podrobnější informace k výluce najdete na webových stránkách DPP - ZDE.

Výluka v úseku Hlavní nádraží – Vltavská

Dopravní podnik bude ukládat do stropu nad stanicí Florenc dalších sedm nových předepjatých nosníků, proto bude po celou sobotu 14. ledna a neděli 15. ledna 2023 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská.

Pro cestující bude zavedena náhradní tramvajová doprava. Podrobnější informace k výluce najdete na webových stránkách DPP - ZDE.

Klára Škodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme