Praha oživuje myšlenku ,vodní tramvaje‘. Speciální linky MHD mají vozit lidi k akcím na březích Vltavy

Součástí pražské veřejné dopravy by mohly být nové lodní linky, které by na rozdíl od přívozů nepluly napříč přes Vltavu, ale v podélném směru. Město si nyní nechá vypracovat studii, která zhodnotí možné zavedení této dopravy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí schválili pražští radní.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícenou trojskou lávku nahradil přívoz

Na rozdíl od přívozů by lodní linky nepluly napříč přes Vltavu ale v podélném směru (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Studii nechá do konce letošního roku vyhotovit organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. O projektu takzvané vodní tramvaje se mluvilo už v minulosti, nikdy ale nebyla zprovozněna.

Městská doprava bude v Praze při smogu zdarma. Opatření vyjde až na pět milionů za den

Číst článek

Důvodem, proč město začalo o zavedení nových spojů uvažovat, je rostoucí množství aktivit konajících se na vltavských březích.

„Možnou formou rozšíření dopravní obsluhy by mohlo být zajištění pravidelné lodní dopravy, která by mohla zajistit alternativní obsluhu vltavských břehů a v některých lokalitách zajistit i nová spojení vltavských břehů,“ píše se v dokumentu.

Studie by měla být hotová do konce letošního roku. Městu by dokument měl dát odpověď, čím by tyto nové lodní spoje prospěly MHD a v jakém intervalu by pluly. Náklady na její vypracování by měly být 750 000 korun. Vedení města se ohledně zavedení pravidelné vodní dopravy pak rozhodne na základě výsledků studie.

V současné době plují v rámci MHD přívozy, které spojují na několika místech vltavské břehy. Zamýšlené spoje by pluly na trasách vedoucích po či proti proudu řeky. Na Vltavě pluje rovněž řada výletních lodí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme