Praha kvůli rozvolnění prodlouží provoz metra a na nočních linkách tramvají už nepojedou sólo vozy

Praha kvůli rozvolnění protiepidemických opatření od pátku prodlouží provoz metra o hodinu a lanovky na Petřín do 20.00. Zdvojnásobí také kapacitu nočních tramvají v pátek a sobotu, uvedl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu. Už ve čtvrtek, kdy se v celém Česku do 22.00 otevřely restaurace, byly některé noční tramvaje v Praze přeplněné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Petr Topič | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Metro bude v pozdních večerních hodinách jezdit v desetiminutových intervalech, poslední spoje z konečných stanic vyjedou mezi 23.10 a 23.15. Na lince A to bude z Depa Hostivař ve 23.13 a z Nemocnice Motol ve 23.15. Poslední metro z Černého Mostu na lince B bude vyjíždět ve 23.15, v opačném směru ze Zličína o pět minut dříve. Na lince C vyjedou spoje z Letňan i Hájů shodně ve 23.14.

Metro nebude mít návaznost na povrchovou dopravu. Ke stanici Letňany ale budou operativně zajíždět autobusy 911 a 953, ke stanici Skalka autobus 908 a ke stanici Roztyly autobus 911 ve směru do centra.

Praha rovněž zdvojnásobí kapacitu spojů na nočních tramvajových linkách 91 - 99 tento pátek a tuto sobotu. Na noční spoje nebude dopravní podnik nasazovat sólo vozy. „Praha bude poptávku po nočních tramvajových spojích dál sledovat a případně stejné opatření zavede i o dalších víkendech,“ uvedl Drápal.

Ostatní opatření v pražské MHD stále platí. Denní provoz autobusových a tramvajových linek tedy končí zhruba ve 22.30 a noční provoz začíná od 22.00. Všechny změny dopravní obslužnosti Praha i nadále průběžně konzultuje s hygienickou stanicí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme