‚Výsměch všem Pražanům.‘ Reklamu Samsungu u Nuselského mostu nahradila plachta s Horákovou

Minulou středu odstranil Samsung reklamu z nelegální reklamní plochy v ulici Boženy Němcové u Nuselského mostu. Nahradila ji plachta s fotkou Milady Horákové od sdružení Dekomunizace. Členové spolku však podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nemají s vyvěšením nic společného. „Přijde nám to jako výsměch všem Pražanům ze strany majitele plachty,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát s Miladou Horákovou u Nuselského mostu | Zdroj: Twitter primátora Zdeňka Hřiba

„Používat Miladu Horákovou jako součást hry o zachování byznysových zájmů je daleko za hranicí vkusu. Zatím nemám potvrzené, kdo tam umístění plachty zadal. Mám samozřejmě domněnky,“ řekla Třeštíková. 

Samsung odstranil reklamu u Nuselského mostu. ‚Začali jsme s tím, jak se objevily pochybnosti,‘ říká

Číst článek

Umístění plakátu odsoudil i pražský primátor Zdeněk Hřib. Podle něj jde o zneužití odkazu Milady Horákové v reklamní válce proti městu. „Na místo jsem poslali strážníky, jakmile jsme se o vyvěšení plachty dozvěděli. Situace s touto plachtou je ale složitější. Nejedná se totiž o reklamu. Nicméně̌ nyní́ probíhá exekuce na odstranění,“ uvedl pro iROZHLAS.cz Hřib.

Problém na místě řešila pražská městská policie. Její ředitel Eduard Šuster redakci řekl, že práce policistů prozatím skončila. Výsledky úterního šetření předali strážníci magistrátu. „Bude to využito v rámci dalšího řešení věci. Využili jsme své oprávnění požadovat vysvětlení,“ uvedl Šuster.

LED zůstává. Zatím

Hřib chce nyní co nejrychleji vyřešit i nelegální LED obrazovku, která na domě v ulici Boženy Němcové visí.

„Zrovna v den vyvěšení plachty jsme měli jednání s majitelem domů (vlastníkem reklamy je někdo jiný, pozn. red.), na kterých vizuál visí. Domluvili jsme se na spolupráci. Naším společným cílem je odstranění konstrukce na plachtu i velkoformátové LED obrazovky umístěné načerno na stejné adrese,“ napsal redakci primátor.

Odstranění reklamní plochy nařídil soud firmě Jizera Invest, která jeden z domů vlastní. Na soud se obrátil autor budovy, neboť podle něj bylo zasaženo do jeho autorských práv. Velkoformátová obrazovka u Nuselského mostu zůstává.

„Stahování reklamy jsme započali v momentě, kdy jsme získali pochybnosti o legálnosti reklamní plochy a informaci o pravomocném rozhodnutí soudu týkajícího se této reklamní plochy,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí Samsungu David Sahula.

Samsung měl reklamu v ulici Boženy Němcové pronajatou do konce roku. Od jejího odstranění se magistrát snaží, aby provozovatel reklamy nesehnal jiného klienta.

sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme