Motolská nemocnice znovu otevírá část urgentního příjmu. Byl zavřený kvůli spalničkám

Pražská nemocnice Motol v pondělí po dvou týdnech znovu otevírá lůžkovou část urgentního příjmu pro dospělé. Vedení nemocnice se pro její zavření rozhodlo poté, co se jeden ze zaměstnanců nakazil spalničkami.

praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Motol | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V tuto chvíli žádné omezení ve Fakultní nemocnici v Motole nechystáme a urgentní příjem dospělých bude od osmi od rána (v pondělí, pozn. red.) už ve svém běžném normálním provozu,“ sdělila mluvčí nemocnice Motol Pavlína Danková.

Motolská nemocnice uzavře část urgentního příjmu. Zdravotník se nakazil spalničkami

Číst článek

Zdravotnická záchranná služba Praha tak dva týdny rozvážela pacienty do ostatních nemocnic tak, aby nezatížila jednu konkrétní nemocnici, sdělila mluvčí zdravotnické záchranné služby Praha Jana Poštová

Nemocnice Motol, která je největším zdravotnickým zařízením v Česku, uzavřela část urgentního příjmu kvůli infekci spalniček. Omezení platilo pro lůžkovou část, tedy pro 18 lůžek. Opatření se netýkalo dětského urgentního příjmu. Oddělení přijímalo pouze nejzávažnější případy, tedy pacienty s traumatem, polytraumatem, infarktem nebo mrtvicí. 

Spalničky

Virus spalniček se šíří vzduchem nebo přímým kontaktem s nemocným. Ten je infekční čtyři dny před prvními příznaky a může ještě další čtyři dny po objevení vyrážky nakazit okolí.

Ve vzduchu virus zůstává ještě dvě až tři hodiny po ochodu nemocného. Některé studie tvrdí, že jeden nemocný může nakazit až dalších 18 lidí.

Nemoc začíná horečkou, kašlem, rýmou, světloplachostí a zarudnutím očních spojivek. V ústech se objeví bělavé tečky se zarudlým okolím, po několika dnech červená vyrážka, která začíná vzadu na krku a šíří se na obličej, břicho i končetiny.

Linda Nguyenová, Václav Vohlídal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme