Muž dostal za hajlování na Václavském náměstí podmínku a pokutu 30 tisíc. Rozsudek není pravomocný

Muž, který na dubnové akci hnutí SPD na Václavském náměstí podle videozáznamu hajloval, dostal půlroční podmíněný trest s dvouletou zkušební dobou. Má také zaplatit pokutu 30 tisíc korun. Informovala o tom ve čtvrtek Česká televize. Rozsudek není pravomocný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V květnu policie předala případ 43letého muže Obvodnímu státnímu zastupitelství v Praze 1. Zároveň probíhá trestní řízení s 46letou ženou, která měla na sobě přívěsky se svastikou.

Oba byli podle policie podezřelí z projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

„V tuto chvíli nelze vyloučit, že za své jednání ponesou odpovědnost i další osoby,“ uvedla v květnu mluvčí policie Andrea Zoulová s tím, že ještě nebyly prozkoumány všechny materiály z místa.

SPD pořádala 25. dubna odpoledne při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby demonstraci proti „diktátu Evropské unie“. V dolní i horní části náměstí se shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří se snažili akci hnutí přehlušit.

ČT: Za hajlování na dubnové akci hnutí SPD v centru Prahy byl 43letý muž nepravomocně potrestán půlročním podmíněným trestem s dvouletou zkušební dobou, zaplatit má také 30 tisíc korun.

16:37 – 13. 06. 2019

1 28

lac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme