Pražské náplavky spojí nový pravidelný přívoz. Poprvé vyrazí loď Šemík v pátek dopoledne

Pražské náplavky spojí letos v létě nový pravidelný přívoz. Mezi Rašínovým a Hořejším nábřežím začne jezdit v pátek. Loď nazvaná Šemík vypluje v 10.00 ze smíchovské strany. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Součástí pražské integrované dopravy je nyní osm přívozů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční most

Zrekonstruovaný železniční most, spojující Smíchov a Rašínovo nábřeží | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze, užijí,“ uvedl pražský radní Jan Chabr (TOP 09).

Opravené kobky na náplavkách se poprvé otevřely veřejnosti, od listopadu se v nich spustí provoz

Číst článek

Pražské náplavky, hlavně ta na Rašínově nábřeží, jsou zvláště v létě oblíbeným cílem Pražanů i návštěvníků Prahy. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklotrasa A2. Část obyvatel Podskalí si ale dlouhodobě stěžuje na hluk v nočních hodinách. Město předloni zahájilo opravy náplavek, při kterých zrekonstruovalo kobky ve zdech nábřeží.

„Hořejší nábřeží ožilo primárně otevřením kobek. Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší,“ uvedl kurátor pražských náplavek Petr Hozman. Lidé mohou vedle přívozu přejít z jednoho břehu na druhý například také po zrekonstruovaném železničním mostě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme