Sto korun za 25 hodin. V pražské nemocnici Motol pacienti za přístup na wifi platí

Přestože ve většině českých nemocnic se za připojení k internetu neplatí, v pražském Motole lidé musí zaplatit 100 korun. Za tuto částku pak můžou 'surfovat' 25 hodin. Nemocnice poplatek vysvětluje tím, že s pokrytím areálu internetem jsou spojené vysoké náklady.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Motol | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Není to sto korun za den, ale za 25 hodin připojení, takže pokud pacient potřebuje například dvě hodiny připojení denně, stačí mu to na 12 dní. U nadstandardních pokojů je wifi v ceně pokoje. Wifi je zpoplatněna pouze na dospělé části, na dětské je zdarma,“ řekla serveru Lidovky.cz, který na poplatek upozornil, mluvčí nemocnice Pavlína Danková.

Lékaři v Motole transplantovali srdce batoleti, čtyři měsíce žilo s mechanickou pumpou

Číst článek

Pacienti i návštěvy si ale stěžují, že především během dne funguje v Motole internet pomalu nebo dokonce vůbec. Někteří si proto vouchery na hesla k wifi kupovat odmítají, přestože na internetu by být chtěli.

Ve většině velkých českých nemocnic ale lidé za internet neplatí nic. Třeba v pražské nebo brněnské fakultní nemocnici se dokonce zadarmo můžou připojit nejenom pacienti, ale i kdokoli jiný.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme