Nedávejte Nemocnici Na Františku soukromníkovi, vyzývá Prahu 1 sousední městská část

Proti plánu Prahy 1 přenechat Nemocnici Na Františku soukromníkovi se vyslovila její sousední městská část - Praha 7. „Sedmička" sousední část vyzvala, aby zrušila koncesní řízení a raději o převzetí nemocnice jednala s vedením hlavního města. Obyvatelé Prahy 7 přitom žádnou vlastní nemocnici nemají a nejblíž mají právě do Nemocnice Na Františku. Se záměrem nechat nemocnici soukromníkovi ale nesouhlasí ani opoziční zastupitelé na Praze 1.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Františku | Foto: ŠJů | Zdroj: Wikimedia Commons

„Považujeme za velmi riskantní krok přenechat formou koncesního řízení nemocnici soukromému provozovateli na 35 let,“ řekl Hospodářským novinám starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Opozice na Praze 1 považuje podmínky výběru nového provozovatele Nemocnice Na Františku za neprůhledné a špatně nastavené. Například zastupitel za Zelenou pro jedničku Petr Kučera podle listu kritizuje plán městské části platit budoucímu provozovateli 50 až 60 milionů ročně.

Trojice nemocnic v Ostravě, Plzni a Praze nakoupila léky za miliardy bez soutěže, zjistil kontrolní úřad

Číst článek

Takovou částku přitom Praha 1 nemocnici posílá už v současnosti. Radní Prahy 1 Daniel Hodek z ČSSD chce, aby tato suma naopak klesla.

Pokud by se soukromý provozovatel nenašel, radnice by musela Nemocnici Na Františku podle Hodka dotovat až 100 miliony ročně. Už v minulosti přitom městská část v nemocnici zavřela některá oddělení a rušila lůžka.

Zájem provozovat nemocnici zatím projevila například skupina Penta Marka Dospivy. Zvažuje to také fond Hartenberg, který spravuje peníze šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. A účast podle novin nevyloučila ani společnost Agel Tomáše Chrenka.

Radek Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme