Nová Trojská lávka se může začít stavět v červenci, Praha získala stavební povolení

Praha získala povolení ke stavbě nové Trojské lávky, která by mohla mezi ulicí Pod Havránkou a Císařským ostrovem vyrůst do roku 2020. Informaci přinesla Česká televize.

Praha (Aktualizováno: 11:27 16. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při pádu lávky v roce 2017 se zranili čtyři lidé, dva z nich vážně | Foto: Milan Malíček/Právo | Zdroj: Profimedia

Lávka bude určena pro pěší a cyklisty, měl by po ní být schopen přejet i záchranářský vůz. Stavba by měla začít tento rok v červenci, uvedla ČT.

Provizorní trojská lávka by mohla být hotová příští rok na jaře. Praha teď musí získat stavební povolení

Číst článek

Zájemci o výstavbu lávky mají do konce května čas poslat městu žádosti o účast v soutěži a prokázat svou kvalifikaci. Následně budou mít 15 dní na návrh nabídek. Samotná výstavba začne začátkem letošních prázdnin.

Zřícenou lávku vystřídá nová ocelově vyztužená konstrukce, kterou bude snazší kontrolovat a udržovat. „Nová lávka bude mít životnost 100 let a oproti té původní nebude zevnitř korodovat a její stav budeme moct účinně kontrolovat,“ sdělil.

Město stavbu nové lávky schválilo koncem minulého roku, projekt by měl vyjít na 94,5 milionu korun.

Na stejném místě se v prosinci 2017 zřítila stará lávka ve špatném stavu, zranili se při tom čtyři lidé, dva z nich vážně. Město každému ze zraněných dalo 50 tisíc korun. Na dalším odškodnění se město domluvilo letos v lednu s pojišťovnou, která začala odškodné vyplácet ještě před ukončením policejního vyšetřování.

To označilo jako důvod pádu lávky nedodržení stavebních norem a přepínání nosných kabelů. Žalobce v březnu obvinil architekta Jiřího Stráského z nedbalosti a bývalého vedoucího oddělení mostů Technické správy komunikací Antonína Semeckého. Za to jim hrozí až osm let vězení nebo peněžitý trest.

jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme