Obchodní centrum na pražském Chodově muselo opustit 500 lidí. Důvodem byly výpary z nátěru

Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru na pražském Chodově byl v neděli odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších několik obchodů v témže patře. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah hasičů a policistů v OC Chodov | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Po výzvě k opuštění prostor muselo z prodejny a přilehlých obchodů v prvním podzemním podlaží odejít kolem 500 lidí, doplnil mluvčí hasičů Martin Kavka. Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel.

Chtěl ukrást chemikálie za 3 tisíce a zavinil požár Severochemy se škodou 100 milionů

Číst článek

Oznámení o výskytu neznámého zápachu v obchodním centru Chodov přijali hasiči kolem 14.00.

„Na místě bylo zjištěno, že při natírání podlahové krytiny v podzemním podlaží došlo k úniku nebezpečné koncentrace organických rozpouštědel i do veřejných prostor pasáže v patře P-1 obchodního centra. V prodejně Albert a dalších vedlejších obchodech proběhla samovolná evakuace asi 500 osob,“ sdělil Kavka.

Po dohodě s provozovatelem byly podle Hulana z preventivních důvodů prodejny uzavřeny a nakupující byli vyzváni, ať je opustí. Prostor se podařilo odvětrat, látky tak nepronikly do vyšších pater centra. Na místo byl podle Kavky povolán i hygienik, aby prověřil potraviny v Albertu. Krátce před 17:30 si prostor opět převzali zaměstnanci.

Na místě byli i pražští záchranáři. Jejich mluvčí Jana Poštová nejdříve na twitteru uvedla, že vyšetřili dvě osoby, ale převoz do nemocnice nebyl potřeba, později doplnila, že s nevolností byl do Thomayerovy nemocnice odvezen dvaadvacetiletý muž.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme