Zákaz zvířecích převleků: strážníci v centru Prahy pokutovali i člověka v kostýmu Mickey Mouse

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce. Novela vyhlášky také rozšiřuje zákaz pouličního umění mimo jiné na celé Staroměstské náměstí nebo na náměstí Míru.

Praha (Aktualizováno: 12:45 15. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měští policisté kontrolují plnění vyhlášky novely o buskingu | Zdroj: Městská policie Praha

Vyhláška konkrétně zakazuje „vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her“ a „vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka“.

Konec zvířecích převleků i bublin. Praha rozšířila zákaz na celé Staroměstské náměstí i další místa

Číst článek

Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování. Vytváření bublin nebo použití aerosolových rozprašovačů jsou uvedena jmenovitě. Nově pak vystupující nesmí omezovat průchod chodců, vstup do budov a ke vchodům do metra.

Plnění vyhlášky začali hned v úterý kontrolovat pražští měští policisté, informovali o tom na twitteru. Na sociální síti se pochlubili zásahem proti člověku na Staroměstském náměstí, který se na něm pohyboval v kostýmu Mickey Mouse.

Rusky mluvící muž převlečený za myšáka obdržel také první úterní pokutu, strážníci mu udělili sankci 1000 korun. Muž podle svých slov o vyhlášce nevěděl. Pokuta na místě může být až 10 000 korun a ve správním řízení pak ještě vyšší.

Pouliční umění

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

.@Adam Gebrian pro @Český rozhlas Plus: Je v pořádku,že město stanovuje limity na využívání veřejného prostoru.Ten problém je ale daleko hlubší. My jsme veřejný prostor v centru Prahy zcela opustili ve prospěch turismu a vše,co tam vidíme,se odehrává ne pro místní,ale pro krátkodobé návštěvníky

11:19 – 15. 10. 2019

3 27

Vyhláška stanovuje podmínky a místa, kde je možné busking provozovat. Zakazuje ho ale například na místech, kde se nějaká akce už koná. Zakázáno je pouliční umění také na hřbitovech, u zdravotnických zařízení, dětských hřišť a škol v době vyučování nebo u kostelů.

Vyhláška nezahrnuje prostor Karlova mostu, který podléhá vlastním pravidlům, která určují, kdo a s jakou činností na něm může být.

mav, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme