Praze 1 vadí lidé močící na stromy. K výstupu z hlavního nádraží umístila venkovní pisoáry

Radnice Prahy 1 nechala ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží nainstalovat mobilní pisoáry. Mají zabránit tomu, aby lidé močili na stromy. Zeleni to škodí a navíc vzniká zápach, sdělila mluvčí první městské části Kateřina Písačková. Jde o zkušební provoz, pisoáry zůstanou v parku do konce května, kdy radnice vyhodnotí, zda měly kýžený efekt. Pokud ano, umístí tam natrvalo esteticky vhodnější zařízení.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový pisoár u pražského hlavního nádraží

Nový pisoár u pražského hlavního nádraží | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Jsme si vědomi toho, že současné řešení není příliš reprezentativní. Poptávka po toaletách tu ale rozhodně je a již se potvrdila. Denně tu projde na 70 000 lidí, mnoho mužů pak močí nepokrytě, například u stromů, čímž vzniká zápach a zároveň to škodí zeleni,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Kučera (Zelená pro jedničku). Dodal, že pisoáry jsou využívány a vyvážejí se každý všední den.

To je přesně ta věc, kterou řešíme. Myslím si, že chlap u tohodle genetického pisoáru je pořad o chlup lepší než chlap močící u stromu.. Minimálně je tam zákryt a nic není vidět, jen záda..

17:19 – 05. 04. 2019

1

Vrchlického sady, Pražany přezdívané Sherwood, jsou známé velkou koncentrací bezdomovců a uživatelů drog. Podle Kučery je v plánu celková obnova parku, která nicméně ještě nějakou dobu nezačne.

Radnice chce proto podnikat dílčí kroky ke zlepšení lokality. Přes park by v budoucnu měla vést tramvajová trať, kterou pražský magistrát plánuje z Vinohradské třídy kolem hlavního nádraží do Bolzanovy ulice.

Pisoáry zůstanou v parku do konce května | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme