Prahou v sobotu projde tradiční pochod hrdosti. V centru se změní provoz některých tramvají a autobusů

Duhový pochod, který patří k vrcholu každoročního festivalu Prague Pride, v sobotu v 12.30 vyrazí z Václavského náměstí na Letnou. Zhruba od 13. do 15. proto dojde k dočasnému omezení provozu tramvají a autobusů v oblasti Náměstí Republiky, Revoluční, Na Františku a Čechův most. Informuje o tom web Pražského dopravního podniku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Dočasně bude přerušena autobusová linka číslo 194 po celé trase. V úseku zastávek Florenc a Staroměstská bude obousměrně odkloněna linka číslo 207. Dopravní omezení zasáhnou také tramvajové linky 6, 8, 17, 26 a 41.

„Tramvajový provoz bude krátce přerušován v ulici Revoluční, na Čechově mostě a na Nábřeží Edvarda Beneše, kde budou tramvaje po určitých intervalech pouštěny a průvod zastavován,“ uvedla mluvčí festivalu Bohdana Rambousková.

Na dopravní situaci i bezpečnost pak bude dohlížet i policie. Na opatření se budou podílet desítky policistů z dopravní, pořádkové a kriminální služby, upřesnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle mluvčího by řidiči měli počítat s několikahodinovými omezeními a raději by do centra vůbec neměli zajíždět.

Hlavním tématem letošního Prague Pride je rodina. Pořadatelé tak chtějí poukázat na důležitost rodinných vazeb pro život, ale i na to, že takzvané duhové rodiny nemají srovnatelné právní postavení jako ostatní domácnosti. 

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme