Prahou v sobotu projde tradiční pochod hrdosti. V centru se změní provoz některých tramvají a autobusů

Duhový pochod, který patří k vrcholu každoročního festivalu Prague Pride, v sobotu v 12.30 vyrazí z Václavského náměstí na Letnou. Zhruba od 13. do 15. proto dojde k dočasnému omezení provozu tramvají a autobusů v oblasti Náměstí Republiky, Revoluční, Na Františku a Čechův most. Informuje o tom web Pražského dopravního podniku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Dočasně bude přerušena autobusová linka číslo 194 po celé trase. V úseku zastávek Florenc a Staroměstská bude obousměrně odkloněna linka číslo 207. Dopravní omezení zasáhnou také tramvajové linky 6, 8, 17, 26 a 41.

„Tramvajový provoz bude krátce přerušován v ulici Revoluční, na Čechově mostě a na Nábřeží Edvarda Beneše, kde budou tramvaje po určitých intervalech pouštěny a průvod zastavován,“ uvedla mluvčí festivalu Bohdana Rambousková.

Na dopravní situaci i bezpečnost pak bude dohlížet i policie. Na opatření se budou podílet desítky policistů z dopravní, pořádkové a kriminální služby, upřesnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle mluvčího by řidiči měli počítat s několikahodinovými omezeními a raději by do centra vůbec neměli zajíždět.

Hlavním tématem letošního Prague Pride je rodina. Pořadatelé tak chtějí poukázat na důležitost rodinných vazeb pro život, ale i na to, že takzvané duhové rodiny nemají srovnatelné právní postavení jako ostatní domácnosti. 

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme