Praha podá žaloby kvůli prodeji pozemků v Uhříněvsi

Vedení hlavního města podá v souvislosti s prodejem pozemků v Uhříněvsi žaloby. Podle primátora Pavla Béma jsou smlouvy uzavřené mezi Pozemkovým fondem a novými majiteli neplatné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemědělství | Foto: Marie Matúšů

Dva pozemky byly údajně vydány v rozporu se zákonem. Primátor Pavel Bém tvrdí, že tímto prodejem přišel stát o miliardy korun. Město nebo Česká republika je budou muset od majitelů v budoucnu odkoupit, nebo si je pronajmout.

Na zmíněných dvou parcelách v Uhříněvsi má stát podle územního plánu část dálničního obchvatu. O této stavbě Pozemkový fond ještě před prodejem věděl. Město proto i nadále analyzuje další vydávání pozemků a je připraveno podat i další žaloby.

Vláda ve středu schválila návrh ministra zemědělství Petra Zgarby, aby byli kvůli aféře s převody půdy spekulantům odvoláni všichni členové prezidia Pozemkového fondu. Návrh bude předložen na nejbližším zasedání Poslanecké sněmovny, která prezidium na návrh vlády volí a odvolává.

Občanská demokratická strana trvá na odpovědnosti ministra zemědělství Zgarby a vyzvala ho opakovaně k rezignaci.

Milan Kopp, Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme