Lidé na římse, slzy, strach. Podívejte se na zásah hasičů v hořícím hotelu v Praze

Sobotní požár hotelu v centru Prahy si vyžádal čtyři oběti. Dva mladí cizinci zemřeli na místě, dvě ženy podlehly těžkým zraněním v nemocnici. Zemřel jednadvacetiletý Němec a dvacetiletá žena z Jižní Koreje. Příčinu požáru nyní na místě zjišťují kriminalisté i vyšetřovatel hasičů.

Praha (Aktualizováno: 12:10 21. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice Náplavní, v níž pětipatrová budova hotelu leží, už je průchozí i průjezdná, policisté páskami uzavřeli jen chodník kolem objektu. Budova se větrá, v okolí je ale stále cítit kouř.

Podle prvních informací začala hořet klimatizace v přízemí hotelu Eurostars David. Požár byl nahlášen v 18:03, první jednotka dorazila v 18:06. Postupně se sjelo na Nové Město 17 jednotek profesionálních jednotek, chemici z Petřin, jednotka Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu a šest jednotek dobrovolných hasičů; zbylí dobrovolní hasiči měli pohotovost.

„Celý objekt byl silně zakouřen, bylo nutné klienty hotelu evakuovat a z důvodu členitého prostoru uvnitř objektu hrozilo nebezpečí ztráty orientace,“ popsal zásah Kavka.

Zdravotnická záchranná služba kvůli velkému počtu evakuovaných vyslala k požáru vůz Atego a aktivovala traumaplán, který po 20:00 odvolala.

„Mezi zraněnými, kteří zůstávají v nemocnici, jsou tři občané Nizozemí, z nichž dva jsou muži ročník narození 1963 a 1935, a žena ročník 1939. Dalším zraněným je muž u Turecka ročník narození 1979 a muž z Francie 1984. Poslední zmiňovaný byl již během soboty z nemocnice propuštěn. Totožnost dvou žen, které jsou hospitalizované v nemocnici, zatím neznáme a kriminalisté ji zjišťují,“ píše policie v prohlášení.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme