Při požáru domu s pečovatelskou službou v Praze zemřela jedna žena, evakuováno bylo 90 lidí

Požár bytu v pečovatelském domě na Černém mostě v Praze nepřežil jeden člověk. Kromě asi 35leté ženy zahynul také její asistenční pes. Počet evakuovaných policie upřesnila na 90. Asi 40 jich bylo na invalidním vozíku. Příčina požáru zatím není jasná, říká mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:22 14. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči byli přivoláni k požáru kolem 2.30, na místě zasahovaly tři profesionální a dvě dobrovolné jednotky. | Foto: Martin Kavka | Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Evakuovaní obyvatelé domu strávili dobu do uhašení požáru v evakuačních autobusech a do svých bytů se začali vracet před pátou ráno.

Všechny čtyři evakuační autobusy už z místa požáru odjely. V autobusech lidé čekali několik hodin, často obaleni termofoliemi, až bude požár pod kontrolou.

Evakuace byla podle velitele zásahu náročná, protože velká část lidí z domu je na vozíku. Ty tak snášela nejméně dvojice hasičů v ochranných maskách po schodech. Výtah v domě totiž nemá klasifikaci jako evakuační.

„Požár zasáhl celou bytovou jednotku. Vyšetřování bude velmi komplikované, požádali jsme i kolegy z technického ústavu požární ochrany, kriminalisty a policisty České republiky, takže v tuto chvíli nemůžeme předjímat příčinu požáru. Zatím víme, že ten požár způsobil škodu určitě přes milion a půl korun,“ uvedl Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů.

Hasiči byli přivoláni k požáru kolem 2.30 a požár dostali pod kontrolu před 3.00.

Vojtěch Šrámek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme