Policie obvinila dva zaměstnance hotelu kvůli požáru v Náplavní. Hrozí jim až 10 let vězení

Kriminalisté obvinili dva zaměstnance hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v Praze. V lednu tam při požáru zemřelo pět lidí a další se zranili. Stíhaní zaměstnanci zodpovídali za požární zabezpečení objektu, to ale bylo v době požáru vypnuté. Podle policie vznikl požár od hořícího koše na odpadky na dvoře hotelu, do kterého někdo zřejmě vyhodil nedopalek z cigarety. Úmyslné založení ohně policisté vyloučili.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičské jednotky zasahují při požáru pražského hotelu Eurostars David na Novém Městě

Archivní snímek ze zásahu hasičů v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Státní zastupitelství nyní připraví obžalobu, obviněným hrozí tři až deset let odnětí svobody. Novinářům to v pátek řekl vedoucí druhého oddělení pražské policie Jiří Zábrodský. 

„Osoby jsou podezřelé ze zločinu obecného ohrožení z důvodu, že porušili povinnost, kterou měli při správě tohoto objektu, a že způsobili smrt. Hrozí jim sazba tři až deset let,“ uvedl Zábrodský. Škoda je podle něj kolem deseti milionů korun.

Podle Zábrodského se požár ze dvora rozšířil do recepce a poté do celého hotelu. V případě, že by správně fungovalo požární zabezpečení, oheň by se podle něj izoloval pomocí speciálních dveří. Ty však byly ponechány otevřené, protože zaměstnancům hotelu překážely v průchodu.

Zároveň bylo vypnuto elektrické zabezpečení, které kromě požárního alarmu mělo také zajistit vypnutí elektřiny a zapnutí odvětrávání. Právě zamoření hotelu kouřem stálo život všechny oběti požáru.

Radek Duchoň, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme