Požár vánočního stromku na Žižkově si vyžádal jednu oběť. Policisté zjišťují, zda šlo o technickou závadu

Při požáru bytu v pondělí v podvečer v Lucemburské ulici v Praze zemřela žena. Další tři lidé skončili v nemocnici. Požár je zlikvidovaný, na místě je policejní vyšetřovatel. Ten bude prioritně zjišťovat, zda za požárem stojí technická závada, nebo něčí nedbalostní jednání. Uvedla to policie na svém twitteru. Na místě zasahovaly dvě požární jednotky, potvrdil pro Radiožurnál mluvčí pražských hasičů Martin Kavka pro Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 20:40 24. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči likvidovali na Štědrý den požár vánočního stromku v bytě panelového domu

Hasiči likvidovali na Štědrý den požár vánočního stromku v bytě panelového domu | Foto: Radek Krahulík | Zdroj: hasiči Praha

„Na místě byla mrtvá přibližně čtyřicetiletá žena, které již záchranáři pomoci nedokázali,“ sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Deset dalších lidí bylo evakuováno, další byty požárem nebyly zasaženy. Požár zasáhl vybavení bytu v přízemí domu.

Zranění utrpěli dva muži a malé dítě. Muž ve věku 40 let skončil s popáleninami obličeji a zad, dvaašedesátiletý s popáleninami hlavy a ruky. Oba odvezli na popáleninové oddělení vinohradské nemocnice. Dívka ve věku dva a půl roku utrpěla lehké zranění, preventivně však byla také odvezena na vyšetření do nemocnice.

Tři zraněné osoby jsou v péči @ZZS HMP. Při požáru byla nalezena jedna mrtvá osoba. Celkem jsme z domu evakuovali 10 osob. Požár vybavení bytu je lokalizován.

18:27 – 24. 12. 2018

1 10

Dvě jednotky hasičů zasahovaly také u prvního letošního hořícího vánočního stromku v ulici Doležalova na Černém Mostě. Kouř se dostal podle hasičů až na chodbu domu. Evakuováno bylo 14 osob a čtyři domácí zvířata. 

Loni na Štědrý den bylo v Česku 53 požárů. Zemřel při nich jeden člověk v Horní Bečvě na Vsetínsku a 18 lidí se zranilo. Většinou hořelo v bytech a domech.

Požáry nejčastěji vznikly od prskavek, svíček a otevřeného ohně. Nejvíc požárů bylo v Praze, středních a jižních Čechách a Moravskoslezském kraji.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme