Nacher, Kislingerová, Hadrava i Grabein Procházka. Hnutí ANO zná své kandidáty na post primátora Prahy

Na pražského primátora chtějí za hnutí ANO kandidovat Patrik Nacher, Eva Kislingerová, Libor Hadrava a Karel Grabein Procházka. Všichni získali nominaci do stranických primárek, které jsou plánovány na 19. až 21. dubna. Ve středu to sdělil krajský manažer hnutí Martin Haushalter. Současná primátorka Adriana Krnáčová totiž oznámila, že kandidovat nebude. Nacher je pražským zastupitelem a poslancem (ANO), zbylí kandidáti pražskými radními.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Prahy | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Krnáčová v minulosti avizovala, že by ráda post obhájila, nyní však od této ambice ustoupila. „Nechce se mi být další čtyři roky v takovém prostředí, kde člověk nese odpovědnost i za věci, které nemá šanci ovlivnit,“ uvedla v prohlášení pro média.

Z kandidátů nominovaných do primárek se všichni v posledních letech pohybují v prostředí pražské komunální politiky. Patrik Nacher je nestraník, do pražského zastupitelstva v roce 2014 i loni do Sněmovny byl zvolen na kandidátce hnutí ANO. Před vstupem do politiky vystupoval proti bankovním poplatkům a založil server www.bankovnipoplatky.com.

'Domněnka, že primátor něco zařídí, je lichá.' Krnáčová je unavená a už nechce být v čele Prahy

Číst článek

Ekonomka a profesorka na Vysoké škole ekonomické Eva Kislingerová je rovněž nestranička zvolená za hnutí ANO. V současnosti působí na pražském magistrátu jako náměstkyně primátorky pro finance a má tak na starosti otázky rozpočtu. Bývalý policista a člen hnutí ANO Libor Hadrava je radním pro bezpečnost. V radě Prahy zasedá i poslední z nominovaných Karel Grabein Procházka, člen hnutí ANO nyní zodpovědný za majetkové otázky hlavního města.

Hnutí poslední komunální volby v Praze na podzim 2014 vyhrálo se ziskem 17 zastupitelů v pětašedesátičlenném zastupitelstvu. Krnáčová byla tehdy až třetí volbou na místo jedničky kandidátky po exprimátorovi Janu Kaslovi a podnikatelce Martině Schopperové. Od voleb v metropoli vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. V říjnu 2015 se rozpadla, strany se ale nakonec domluvily a spolupráci obnovily. Změnilo se pouze obsazení části rady.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme