Propadlá silnice v pražských Vysočanech zastavila provoz tramvají. Uzavírka potrvá do večera

Propadlá silnice zastavila v pondělí kolem 10.30 provoz na tramvajové trati na křižovatce Sokolovské a Freyovy ulice v pražských Vysočanech. Asi do 21.00 budou muset tramvaje linek 14 a 16 jezdit v úseku Balabenka - Vysočanská - Starý Hloubětín po odklonové trase. Oznámil to na svém webu pražský Dopravní podnik.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavírka, dopravní omezení (Ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Propad se objevil při pracích na opravách kanalizace v Sokolovské ulici, sdělil Tadeáš Provazník z mediálního odboru magistrátu.

Odklonová trasa tramvajových linek 14 a 16 vede v úseku Balabenka - Nádraží Libeň. Linka 14 je pak ukončena v obratišti Harfa a linka 16 pokračuje v úseku Kabešova - Podkovářská - Kbelská a dále po své pravidelné trase.

V úseku Palmovka - Vysočanská - Hloubětín byla také zavedena náhradní autobusová linka X16 a cestující mohou využít i linku metra B.

Provoz byl omezen kvůli propadu zeminy při opravách kanalizace. „Při ražbě došlo k výlomu zeminy v čele ražby. Z preventivních důvodu byla zastavena tramvajová doprava a bude provedena sanace,“ uvedl Provazník z mediálního odboru magistrátu. „Doprava bude obnovena v pondělních večerních hodinách,“ doplnil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme