Praha rozmístila protiteroristické zábrany na Václavském náměstí a náměstí Republiky

Kvůli bezpečnosti při pořádání velikonočních trhů nechal v pátek pražský magistrát na Václavském náměstí preventivně rozmístit protiteroristické zábrany. Řekl to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Betonové takzvané city bloky jsou například u ústí Opletalovy ulice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanci magistrátu umisťují na Václavském náměstí betonové city bloky. | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

V týdnu město bariéry rozmístilo také po náměstí Republiky. Na Staroměstském náměstí jsou dlouhodobě. Umístění zábran souvisí s bezpečnostní situací ve světě a útoky, při kterých v minulých letech teroristé vjeli do davu vozem.

Magistrát nechává rozmístit zábrany od loňského roku vždy v průběhu významných svátků. Na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky byly naposledy přes Vánoce. Jediným místem, kde jsou neustále, je Staroměstské náměstí. Tady jsou u ústí Pařížské ulice umístěny až do odvolání.

Vedení města schválilo zásady umisťování bloků, podle kterých o nich rozhoduje kancelář ředitele magistrátu. Automaticky budou rozmisťovány při vyhlášení druhého a vyššího stupně ohrožení terorismem. Bloky se mají primárně objevovat na osmi místech.

Betonové takzvané city bloky na pražském Václavském náměstí | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme