Praha prověřuje, jak je připravená na povodeň

V Praze vyrůstají protipovodňové bariéry. Velká voda sice městu nyní nehrozí, ale cvičení s názvem Voda 2005 má českou metropoli na případnou povodeň připravit. Kromě speciálních konstrukcí chtějí záchranáři prověřit i všechny složky integrovaného záchranného systému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oblouk Karlova mostu | Foto: Jan Rosenauer

Cvičení Voda 2005 se účastní na 500 hasičů, policistů a záchranářů. Od pátečního večera až do sobotního poledne se budou podél Vltavy stavět protipovodňové zátarasy. "Ve většině případů jsou to speciální hliníkové profily, které místy dosahují až čtyřmetrové výšky," říká mluvčí magistrátu Jiří Volf.

Protipovodňové bariéry budou instalovány na Malé Straně, na Starém Městě, v Modřanech, na Smíchově a v Karlíně.

Cvičení skončí v neděli v poledne. Pražany kvůli němu čeká řada dopravních omezení. Úplně uzavřeny budou některé ulice v blízkosti Vltavy. Největší problémy v dopravě způsobí podle policistů uzavírka na Smetanově nábřeží, v ulici Švábky a v Nábřežní ulici na Smíchově.

Tramvaje nebudou jezdit mezi Národním divadlem, Staroměstskou a Čechovým mostem. Provoz bude přerušen také mezi Staroměstskou a Malostranskou. Metro bude jezdit normálně.

Aktuální informace o akci Voda 2005 získáte na bezplatné infolince pražského magistrátu 800 100 990.

Marika Táborská, Štěpánka Martanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme