Na Ruzyni se muselo vrátit letadlo, které mířilo do Soulu. Únik paliva piloti odhalili u Kazaně

Na pražské letiště v Ruzyni se v noci na neděli vrátilo kvůli úniku paliva letadlo na pravidelné lince z Prahy do Soulu. Mluvčí letiště Roman Pacvoň řekl, že stroj bezpečně přistál, cestující jsou v pořádku a událost provoz na letišti nijak neomezila. Letadlo ČSA otočilo zpátky na Prahu po třech hodinách letu zhruba nad ruskou Kazaní.

Praha (Aktualizováno: 14:22 24. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pražské letiště v Ruzyni se v noci na neděli vrátilo kvůli úniku paliva letadlo na pravidelné lince z Prahy do Soulu

Na pražské letiště v Ruzyni se v noci na neděli vrátilo kvůli úniku paliva letadlo na pravidelné lince z Prahy do Soulu | Zdroj: HZS Letiště Praha

Podle Pacvoně se letadlo kvůli podezření na únik paliva vrátilo na ruzyňské letiště zhruba hodinu před sobotní půlnocí.

Pražské letiště nepřetržitě roste od roku 2013. Expanzi ale nestačí parkování nebo hromadná doprava

Číst článek

„Únik paliva se potvrdil, okamžitě došlo k likvidaci uniklého paliva, čili provoz letiště nebyl v žádném případě omezen,“ přiblížil mluvčí a doplnil, že letadlo je v současné době na technické kontrole.

Podle serveru Aeromagazine.cz napsal, že na palubě Airbusu A330-300 bylo 268 lidí a po přistání letadla, ze kterého vyteklo palivo, musely být dočasně uzavřeny všechny dráhy.

Společnost Ryanair kvůli tomu odklonila svou linku z Edinburghu do Brna a Smartwings s letadly z Dubaje a Las Palmas kroužil před Prahou.

Server napsal, že letadlo je 17,5 roku staré a ČSA ho mají pronajaté od Korean Air Lines od roku 2013. Primárně je podle něj nasazováno na lety do jihokorejského Soulu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme