Praha se podpisem uchazečského dopisu oficiálně přihlásí o pořádání olympiády

Podpisem uchazečského dopisu se Praha v úterý oficiálně stane městem, které usiluje o pořádání 31. letních olympijských her v roce 2016. Pod dopis adresovaný prezidentu Mezinárodního olympijského výboru Jacquesi Roggeovi se podepíše primátor hlavního města Pavel Bém a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha usiluje o olympijské kruhy | Foto: en.wikipedia.org

Na slavnostním ceremoniálu v primátorské rezidenci bude také představeno uchazečské logo, kterým se bude Praha prezentovat. Jak řekl mluvčí společnosti Praha olympijská Karel Tejkal, uchazečské logo ještě nesmí obsahovat žádnou olympijskou symboliku, jak vyplývá z pravidel Mezinárodního olympijského výboru: "Nesmí obsahovat olympijské kruhy, ale ani olympijskou pochodeň nebo olympijský oheň. Je to poměrně přísně omezeno."

Olympijskou symboliku smí obsahovat až loga kandidátských měst, která budou ze všech měst uchazečských vybrána příští rok. Do 14. ledna 2008 má Praha spolu s ostatními uchazeči čas na vyplňování dotazníků Mezinárodního olympijského výboru. Město, které bude nakonec hostit 31. letní olympijské hry, bude známo v říjnu 2009.

Kateřina Tomečková, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme