Praha se připravuje na dopravní kolaps

Stav nouze se v Praze změní v sobotu o půlnoci na stav nebezpečí. Pražský primátor Igor Němec rozhodl, že mimořádné opatření potrvá dalších dvacet dní. Stav nebezpečí se dotkne Prahy 1,7 a 8, dále pak Chuchle, Zbraslavi, Lipenců, Troji, Modřan, Suchdola, Lysolajů a Radotína. "To je v podstatě to samé jako stav nouze."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolaps v metru | Foto: Stanislav Peška

Praha se také připravuje na dopavní kolaps se začátkem školního roku. Už teď jsou silnice, ulice a křižovatky v Praze několikanásobně přetíženy. Největší nápor se ale očekává v pondělí. Až na hranici možností jede teď i hromadná doprava - autobusy, vlaky Českých drah a tramvaje. "Od pondělí od ranního výjezdu tady na Malé straně spočítaný interval minuta deset mezi těmi tramvajovými vozidly," říká náměstek primátora Martin Hejl. Zavřené proto zůstane i centrum hlavního města.

Jedinou pozitivní zprávou z pražské dopravy je tak snad jen zítřejší otevření Strakonické ulice. Všechny významné křižovatky samozřejmě mají překročenu kapacitu tak, že by docházelo k dlouhodobému vytváření kompresí v řádu několika hodin denně," doplňuje šéf dopravního inženýrství Ladislav Pivec. Magistrát proto opět apeluje na řidiče, aby se Praze vyhnuli.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme