Praha se připravuje na podzimní summit NATO

Šestačtyřicet hlav států a předsedů vlád bude hostit Praha během listopadového summitu Severoatlantické aliance. Vrcholné schůzky NATO se zúčastní 2 a půl tisíce delegátů a na tři tisíce zahraničních novinářů. Na jejich bezpečnost bude dohlížet asi 13 tisíc policistů. Podle vládního zmocněnce Alexandra Vondry se dají očekávat i protestní demonstrace, nemělo by ale jít o masovou záležitost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NATO | Foto: NATO

"Máme informaci, že některé akce chystají čeští anarchisté, některé akce chystají takoví ti českomoravští skalní komunisté. Ale nemyslím si, že by to byli skupiny, které by uměly mobilizovat nějaké ohromné počty lidí," poznamenal Alexandr Vondra.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Vondra: Přípravy na summit

Kancelář vládního zmocněnce tento týden zpřístupnila internetovou stránku na adrese: www.natosummit.cz. Jejím prostřednictvím bude veřejnost informovat o přípravě této akce i všech dopravních omezeních a bezpečnostních opatřeních, která ji budou provázet.

Milan Kopp, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme