Pod nákladním autem se v centru Prahy propadla část vozovky. Vyprošťoval ho jeřáb

Pod autem na čištění kanalizace se v křižovatce pražských ulic Italská a Mánesova propadla ve čtvrtek ráno část vozovky. Auto vážilo 16 tun, hasiči proto povolali těžkou techniku. Policisté okolí nehody během uzavřeli.

Foto a video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Šestnáctitunové auto se propadlo a zadním kolem viselo v kanále, kde se propadl kus vozovky a část kanálu,“ popsal pro iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Vůz se propadl zhruba o dva metry. Hasiči proto na místo povolali vyprošťovací jeřáb, který pomohl autu na čištění kanalizace zpět na vozovku. „Vyproštění trvalo asi deset minut,“ doplnil Kavka.

Na místě kromě nich zasahovali také policisté. A kvůli propadlé vozovce museli blízké okolí uzavřít pro dopravu.

Propadlá část vozovky v křižovatce pražských ulic Italská a Mánesova | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Uzavřena byla ulice Italská v úseku Na Smetance-Vinohradská, Anny Letenské v úseku Polská-Vinohradská a Mánesova v úseku Balbínova-Budečská,“ vyjmenovali na twitteru pražští policisté.

Zhruba po hodině byl provoz obnoven. „Částečné omezení se nadále týká samotného místa propadu vozovky na křižovatce ulic Mánesova a Italská. Úsek je osazen dopravním značením,“ doplnili policisté.

Vůz patří pražské firmě Herčík a Kříž. „Jsem rád, že se nikomu nic nestalo," řekl ČTK Jan Kříž z vedení firmy. Škodu na voze odhadl zhruba na 100 tisíc korun.

Pracovníci z Technické správy komunikací okolnosti nehody prověřují. Zatím nemám bližší informace," řekla ČTK mluvčí TSK Barbora Lišková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme