Muž po potyčce v autobuse na Smíchově zemřel. Policisté navrhují obžalovat dva cizince z vraždy

Policisté navrhli obžalovat dvojici cizinců, kteří se v březnu zúčastnili potyčky v autobusu městské hromadné dopravy na pražském Smíchově. Původní kvalifikaci - těžké ublížení na zdraví - změnili vyšetřovatelé na vraždu, protože muž zraněný při incidentu nakonec zemřel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Kriminalisté v minulých dnech vyšetřování případu ukončili a kompletní spisový materiál předali městskému státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby," uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Stíhaná dvojice čelí vedle vraždy také obvinění z výtržnictví. „S ohledem na skutečnost, že poškozený v průběhu vyšetřování zemřel, vyšetřovatelé případ v konečné fázi překvalifikovali na zvlášť závažný zločin vraždy v souběhu s přečinem výtržnictví,“ konstatovala Zoulová.

Policisté vyjížděli 13. března na Smíchov kvůli nahlášené střelbě v autobusu. Ukázalo se ale, že jedenapadesátiletý zraněný Čech, který střílel z plynové pistole, se bránil dvojici, která dopravní prostředek opustila ještě před příjezdem policie.

Policisté oba cizince pocházející ze zemí bývalého Sovětského svazu dopadli o dva dny později, a to i díky informacím od veřejnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme