Chtěl bych nahlásit kozla, varoval posluchač. Na pražském Smíchově strážníci naháněli muflona

Záchranáři na pražském Smíchově naháněli muflona. Zvíře při přebíhání silnice způsobilo nehodu dvou aut. Ta se obešla bez zranění. Muflona záchranáři odchytili asi v půl páté pomocí narkotizační pušky v areálu autoservisu.

Praha (Aktualizováno: 16:34 16. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muflona záchranáři odchytili pomocí narkotizační pušky v areálu autoservisu | Foto: Městská policie Praha

„Já bych chtěl nahlásit běhajícího kozla na Smíchově, opravdu kozla rohatého," upozornil na nezvyklou událost Zelenou vlnu Radiožurnálu posluchač. Nakonec se ukázalo, že nejde o kozla, ale muflona.

Jeho pohyb po městě sledovali strážníci i přes kamerový systém, říká mluvčí městské policie Irena Seifertová.

„Zvíře se pohybovalo po Strakonické ulici k autobusovému nádraží Na Knížecí, kde ho potom začala monitorovat autohlídka strážníků. V Nádražní ulici vběhlo zvíře do uzavřeného areálu, kam se dostavila jak městská policie, tak záchranná stanice. Zvířeti se však podařilo z areálu utéct,“ řekla Radiožurnálu Seifertová.

Podle Václava Nejmana z pražské záchranné stanice se takové případy občas stávají i ve velkých městech. „Takovým exotem je, že jsme odchytávali v Praze jelena lesního, pak i jelena siku," vysvětlil Nejman.

Muflona se záchranářům podařilo odchytit pomocí narkotizační pušky v areálu autoservisu okolo půl páté odpoledne.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme