EURO 2020

Skotsko 0:2 Česko

Praha chce do konce srpna zprávu o technickém stavu bývalého památníku Stalina na Letné

Do konce srpna chce mít Praha předběžnou zprávu o technickém stavu někdejšího Stalinova památníku na Letné. Teprve potom by měla přijít na řadu podrobná měření a zátěžové testy, které budou součástí podrobného znaleckého posudku. Kompletní znalecký posudek by Praha měla mít nejpozději začátkem příštího roku.

Praha (Aktualizováno: 10:46 6. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stalinův pomník na Letné (archivní foto) | Foto: Jiří Hadač/CNC | Zdroj: Profimedia

Z předběžného vyjádření se má Praha dozvědět, jestli bude nutné vydat nějaká opatření, popřípadě místo zavřít, říká radní Hana Marvanová ze Spojených sil pro Prahu.

‚U Stalina‘ na Letné přibývá potyček. Čtrnáctiletý skateboardista skončil po napadení v nemocnici

Číst článek

„Pro nás je teď důležité, aby byl prostor okolo Stalina i na povrchu u kyvadla bezpečný a nehrozil žádný úraz. Nechceme to žádným způsobem podcenit,“ vysvětlila.

Hlavní město má zatím k dispozici zprávy tři roky staré. Podle nich je památník v havarijním stavu. „Prostor byl vybudován počátkem 50. let, pak tam proběhla demolice a od té doby nikdy nebyl udržován. To je podle mého názoru chyba. Každou stavbu i tuto musíte udržovat, aby nehrozilo zřícení a podobně,“ dodává.

V souvislosti s bývalým památníkem Stalina na Letné se mluví o možnosti postavit tam muzeum totalitních režimů.

S tím ale nesouhlasil starosta příslušné městské části Prahy 7 Jan Čižinský z Prahy Sobě. „Chceme Pražany ujistit, že my v Praha sobě uděláme všechno pro to, aby kulturní prostor u Stalina na Letné zůstal otevřený všem,“ napsal v polovině července na twitter.

Plochu u metronomu totiž ve velkém využívají skateboardisti a populární je také u obyvatel Letné.

Chceme Pražany ujistit, že my v PRAHA SOBĚ uděláme všechno pro to, aby kulturní prostor u Stalina na Letné zůstal otevřený všem. Fungující a celoročně navštěvované místo není důvod rušit. Plány na výstavbu čehokoli byly vždy smeteny že stolu. Naštěstí.

11:55 – 17. 07. 2019

1 54

Kristýna Nevanová, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme