VIDEO: Pražští strážníci bleskurychle zpacifikovali muže, který počmáral pomník svatého Václava

Popsání pomníku svatého Václava v centru Prahy se třiatřicetiletému muži rychle vymstilo. Krátce poté, co začal psát „české děti vzepřete se“, všimla si ho osádka projíždějícího policejního auta. Z ní vyskočil městský strážník a muž během chvíli skončil na zemi v poutech. „Při kontrole u něj hlídka nalezla ještě otvírací nůž a pepřový sprej,“ uvedla policie na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Při projíždění Václavským náměstím si autohlídka městské policie všimla muže, který stál na podstavci pomníku sv. Václava a cosi tam psal,“ uvedli strážníci na webu Týdeník policie o incidentu, který se stal ve středu.

VIDEO: Detektiv natočil znalce, jak za vyšší odměnu slibuje ‚ohnutí‘ posudku. Případ bude řešit soud

Číst článek

Z dodávky vyskočil strážník, rychle doběhl k soše, přeskočil zábradlí a muže zpacifikoval. Následně mu za přihlížení kolemjdoucích nasadil spolu s kolegou pouta.

1,3 promile

Policie u muže také provedla dechovou zkoušku a naměřila mu 1,3 promile. „Pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci byl předán k dalšímu opatření Policii České republiky,“ dodali strážníci.

V minulém roce zadržela městská policie v Praze celkově 75 osob, které podezřívá ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. U čtyř případů šlo o nezletilé a ve třinácti případech o cizince.

Od začátku roku 2019 takto předala městská policie státním kolegům 14 osob.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme