V centru Prahy zkolabovala tramvajová doprava. Koleje se podařilo opravit až nad ránem

Tramvajovou dopravu v centru Prahy v pátek odpoledne zablokovaly poruchy a dopravní nehody. Dopravnímu podniku se provoz podařilo obnovit až v sobotu časně ráno.

Praha (Aktualizováno: 7:39 24. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona tramvají u stanice Lazarská | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Vlivem poruch a dopravních nehod došlo k zablokování provozu na Palackého, Karlově náměstí, Jindřišské, Staroměstské,“ uvedl dopravní podnik v pátek odpoledne na twitteru.

Cestující vyzval, ať využijí linky metra nebo příměstské vlakové dopravy kombinované s chůzí.

Oprava poškozené koleje v úseku Národní třída–Karlovo náměstí | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Dopravní podnik sice provoz kolem 17.40 obnovil, ten se ovšem kvůli vzniklým nehodám rozjížděl jenom pomalu. Kolem 20.00 byl úsek pro tramvaje opět zastaven, a to kvůli opravě kolejí.

Tramvaje mezi Národní třídou a Karlovým náměstím se podle webových stránek DPP znovu rozjely tramvaje až v pět hodin ráno, mezi Spálenou ulicí a Karlovým náměstím už jezdí opět normálně. 

„Ve 13:30 došlo k technické závadě kolejové konstrukce v Lazarské ulici, resp. v úseku Národní třída–Karlovo náměstí,“ řekla zpravodajskému webu iROZHLAS.cz Řehková. Omezení se dotklo devíti linek - 2, 3, 5, 6, 14, 18, 22, 23, 24 -, které musely být ze zastávky Lazarská odkloněny k Národnímu divadlu a odtud na Palackého náměstí.

Nepravidelnosti omezení způsobovalo také v provozu tramvaje číslo 17. Náhradní doprava nebyla zavedena.

mos, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme