V centru Prahy zkolabovala tramvajová doprava. Koleje se podařilo opravit až nad ránem

Tramvajovou dopravu v centru Prahy v pátek odpoledne zablokovaly poruchy a dopravní nehody. Dopravnímu podniku se provoz podařilo obnovit až v sobotu časně ráno.

Praha (Aktualizováno: 7:39 24. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona tramvají u stanice Lazarská | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Vlivem poruch a dopravních nehod došlo k zablokování provozu na Palackého, Karlově náměstí, Jindřišské, Staroměstské,“ uvedl dopravní podnik v pátek odpoledne na twitteru.

Cestující vyzval, ať využijí linky metra nebo příměstské vlakové dopravy kombinované s chůzí.

Oprava poškozené koleje v úseku Národní třída–Karlovo náměstí | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Dopravní podnik sice provoz kolem 17.40 obnovil, ten se ovšem kvůli vzniklým nehodám rozjížděl jenom pomalu. Kolem 20.00 byl úsek pro tramvaje opět zastaven, a to kvůli opravě kolejí.

Tramvaje mezi Národní třídou a Karlovým náměstím se podle webových stránek DPP znovu rozjely tramvaje až v pět hodin ráno, mezi Spálenou ulicí a Karlovým náměstím už jezdí opět normálně. 

„Ve 13:30 došlo k technické závadě kolejové konstrukce v Lazarské ulici, resp. v úseku Národní třída–Karlovo náměstí,“ řekla zpravodajskému webu iROZHLAS.cz Řehková. Omezení se dotklo devíti linek - 2, 3, 5, 6, 14, 18, 22, 23, 24 -, které musely být ze zastávky Lazarská odkloněny k Národnímu divadlu a odtud na Palackého náměstí.

Nepravidelnosti omezení způsobovalo také v provozu tramvaje číslo 17. Náhradní doprava nebyla zavedena.

mos, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme