Přívoz přes Vltavu, který nahradil zřícenou lávku, byl dvě hodiny mimo provoz

Přívoz, který nahradil spadlou lávku mezi Císařským ostrovem a Trojou v Praze, byl kvůli technické závadě ve středu 27. prosince dvě hodiny mimo provoz. První cestující se s ním přitom svezli teprve 23. prosince.

Praha (Aktualizováno: 12:57 27. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícenou trojskou lávku nahradil přívoz | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Přívoz označený jako P8 byl podle Ropidu mimo provoz v důsledku technické závady plavidla. O výluce informoval Ropid v 9:30, po odstranění závady byl přívoz po dvou hodinách opět zprovozněn.

Původní lávka se zřítila v sobotu 2. prosince, příčiny stále nejsou známy. Čtyři lidi měli kvůli nehodě zranění. Hlavní město chce na místě zříceného mostu vybudovat provizorní lávku. Do té doby měl k přepravě lidí sloužit mimořádný přívoz.

Proud Vltavy v místech nového přívozu je poměrně silný a hladina není příliš vysoká. Tři převozníci tomu proto museli přizpůsobit i styl přeplouvání řeky. Nesmí například otočit loď bokem proti proudu, aby neriskovali její převrhnutí.

Interval přívozu měl být 20 minut a ve špičkách pracovních dnů 10 minut. Přístaviště se nacházejí 40 metrů proti proudu Vltavy od bývalé trojské lávky.

Jakub Horáček, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme