Ředitel pražské správy komunikací Smolka končí, dozorčí rada místo něj zvolila exšéfa ČSA Sinčáka

Dozorčí rada pražské Technické správy komunikací (TSK) v pátek odvolala ředitele a předsedu představenstva Petra Smolku. Na jeho místo v představenstvu pak zvolila bývalého šéfa Českých aerolinií Jozefa Sinčáka, sdělil náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Důvodem Smolkova odvolání byla neshoda s vedením města na budoucím směřování společnosti.

Praha (Aktualizováno: 10:26 26. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek primátora Adam Scheinherr je předsedou dozorčí rady TSK | Foto: Martin Sekanina / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„TSK je jedna z klíčových městských firem, která se má starat o ulice, silnice, mosty a tunely a Pražanům zajistit co nejlepší pohyb po městě. Pro zachování kontinuity jsme v prvních měsících ponechali v čele pana Smolku a čekali, zda najdeme společnou řeč nad strategií, způsobem, jak firma fakticky vykonává své povinnosti, i v informování a vztahu k Pražanům a samotným zaměstnancům TSK,“ popsal Scheinherr.

Nejsme jediní, kdo v létě opravuje komunikace v Praze. Koordinuje to magistrát, říká ředitel TSK

Číst článek

Podle něj toto očekávání Smolka nenaplnil, a proto se dozorčí rada rozhodla místo něj pověřit vedením správy exšéfa aerolinií Sinčáka. „Získali jsme profesionálního manažera, který v minulosti již jasně prokázal, že umí věci v jemu svěřené firmě měnit k lepšímu,“ doplnil Scheinherr.

Sinčák stál v letech 2013 až 2018 v čele Českých aerolinií. Rada představenstvu zároveň doporučila, aby jej na svém příštím zasedání zvolila svým předsedou. Představenstvo může Sinčáka následně uvést do funkce generálního ředitele TSK. Kdy představenstvo zasedne, zatím není jasné.

Smolka se do čela společnosti dostal v roce 2017. Ve vedení firmy nahradil tehdejšího šéfa Ladislava Pivce, který byl odvolán poté, co kvůli zakázkám zasahovala na TSK policie.

Magistrátní koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) postupně mění členy orgánů městských společností. Změny se dotkly například dopravního podniku, kde byl jmenován nový generální ředitel, Pražských služeb nebo firmy Pražská vodohospodářská společnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme