‚Panebože, ten člověk opravdu hoří.‘ Poslechněte si svědectví dívky, která měla hasit muže v centru Prahy

Reportérům serveru Seznam Zprávy se podařilo získat svědectví dívky, která uvedla, že v pátek odpoledne na Václavském náměstí v centru Prahy hasila čtyřiapadesátiletého muže. Ten se u sochy svatého Václava polil hořlavinou a zapálil. „Nevím, proč to udělal. Asi mu bylo líto Jana Palacha,“ říká dívka v nahrávce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z očitých svědkyň na Václavském náměstí. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Bohužel ale stalo se to. Zrovna jsem přišla v nevhodnou dobu, v nešťastný čas. Stalo se to, snad je v pořádku,“ popisuje v záznamu, kterou na twitteru zveřejnila reportérka serveru Seznam Zprávy Zuzana Černá.

Dívka podle svých slov nebyla jediná, kdo muže hasil. „Ještě tam byli další asi čtyři lidi. Nevím, kam utekli, prostě tady najednou nejsou,“ pokračuje.

Na Václavském náměstí se zapálil muž. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče

Číst článek

„Viděla jsem to z dálky. Když jsem na něho koukala, tak jsem raději přiběhla. Říkám: panebože, ten člověk opravdu hoří. Tak jsem ho začala rychle hasit, měl na sobě ale benzin. Benzin je cítit na dálku,“ říká dále.

Celé okolí pomníku svatého Václava je nyní obehnáno policejními páskami, kde je napsáno vstup zakázán, na dlažbě je vidět bílý prášek či písek. Na místě jsou hasiči i policejní vozy.

Podle záchranné služby muž utrpěl popáleniny na zhruba 30 procentech těla. Policie na twitteru uvedla, že okolnosti události prověřuje.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme